RSS

Savunan Adam

08 Tem

Kitabının Önsözü’nde Gerger geniş bir biçimde Erbakan Hoca’nın çileli siyasi-demokratik mücadelesini tahlil etmiş.

Yazının bir bölümü şöyle:

“Evet, “Allah’tan geldik, sonunda yine Allah’a döneceğiz.” Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Saadet Partilerinin Genel Başkanı, Milli Görüş lideri Türkiye’nin -54.Hükümeti’nin- Başbakanı, büyük ilim, siyaset, millet ve devlet adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 27 Şubat 2011’de rûhunu çok sevdiği Rabbine telim ederek Hak’ka yürüdü. (Refik-i alaya kavuştu.)

Türkiye ve İslam alemi çok sevilen, yeri kolay doldurulamayacak büyük bir hizmet adamını, karizmatik bir liderini kaybetti.

Muhterem/merhum Erbakan hocamız, Milli Nizam’dan başbakanlığa uzanan demokratik siyasi mücadelesinde fikirleri, hareketi ve icraatlarıyla ömrünü İslam’a, Müslümanlara ve insanlığa adamış, İslam Medeniyeti’nin yetiştirdiği ulu bir çınar, bir İslam mücahidi, büyük bir dava ve çile adamıydı.

Türkiye ve dünya Müslümanları ona çok şey borçludur..Erbakan hoca, hakaretlere, iftiralara, darbelere, hapislere, yerli(!) ve yabancı Siyonist komplolara, tuzaklara, oyunlara, zulümlere rağmen, inancından, davasından asla taviz vermedi, daima Hakkın hakimiyeti, Müslümanların –ümmetin- Selameti, birliği-dirliği, kalkınması, ilerlemesi, mamur-müreffeh olması ve insanlığın sömürüden kurtulması, hidayeti, huzur ve saadeti için gece-gündüz demeden mücadele etti..

Selçuklu Sultanı Alparslan gibi, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet gibi fetihçi bir ruha ve İslami şuura sahipti.. Sultan 2.Abdülhamit gibi siyonizme karşı tavır koydu.. Öğrencilik yıllarından son nefesini verinceye kadar “İslami tebliğ”e devam etti, kınayanların kınamasından çekinmedi, “sırat-ı müstakim”den ayrılmadı. Rasul-i Ekrem(s.a.v.)’in güzel ahlakını örnek almış, ibadete ve ilme/bilime düşkün, çalışkan, azimli,kararlı, mütebessim  bir İstanbul beyefendisiydi..

Dava arkadaşları ile birlikte “Besmele”yle başladıkları “Milli Nizam” hareketi/Partisi’nin Kuruluş Beyannamesi’nde şöyle diyorlardı:

“Allah’ın hakkı tutma, iyiliği emretme, kötülüğü nehyetme yolunda seçtiği aziz ve mümtaz milletimize…”(H.Aksay’dan naklen.)

TBMM Eski Başkanı ve SP GİK Üyesi Yasin Hatiboğlu’nun veciz bir biçimde ve isabetle belirttiği gibi;

“Tarihin eline verdiği mührü,
Da’vası uğruna kullanan adam,
Kim ne derse desin, fütûr etmeyiz,
Seni seviyoruz, savunan adam.

Öksüzün yanında, çaresize dost,
Her zaman hayr ile anılan adam,
Yalnız değilsin, işte milyonlar,
Seni  seviyoruz, savunan adam.”

Erbakan hoca, “Önce ahlak ve maneviyat” dedi..

“Hakkın hakimiyeti için çalışacağız..” dedi.

“Yeniden büyük (güçlü, lider ülke) Türkiye..” dedi.

“Müslüman olmakla iş bitmez, başlar..” dedi.

“İman varsa, imkan da vardır milli görüşçü asla vazgeçmez..” dedi.

“Milli Görüş; bu milletin inancıdır, tarihidir, kimliğidir, ruh köküdür..” dedi.

“Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar..” dedi.

“Bizim davamızda herkes kardeşi için yaşar..” dedi.

“Çok çalışmalıyız, korkmadan Allah’a teslim olup, tevekkül etmeliyiz takdiri ilahiye razı olmalıyız..” dedi.

“Dünya ahirete hazırlık yeri, çok önemli bir imtihan yeridir, çünkü ölüm bize çok yakındır” dedi.

“İslam dini Allah’ın dinidir, mükemmeldir, bir bütündür,ona bir şey katılamaz ve ondan bir şey çıkarılamaz. İslam, dünya ve ahiret saadetinin tek ilacıdır..” dedi.

“İslam’ı iyi öğrenmeliyiz, Kur’an’ın hükümlerini hayatımıza tatbik etmeliyiz, her yerde, her halde ve her meselede mutlaka İslam’a göre düşünmeliyiz..” dedi.

“Milli Görüş; bir medeniyet projesidir. Milli Görüş, Sultan Alparslan’ın, Sultan Fatih’in, Ulubatlı Hasan’ın görüşüdür..” dedi.

İslam Birliği’ni kuracağız, Türkiye’yi lider ülke yapacağız..” dedi.

“Kendi fabrikamızı, kendi tankımızı, kendi uçağımızı kendimiz yapmalıyız/ yapacağız..” dedi.

“Âdil düzeni kuracağız, sömürüye son vereceğiz..” dedi.

“İstanbul nasıl kalkınmışsa, Anadolu da öyle kalkınacak..” dedi.

“Türkiye’yi bölmeyi amaçlayan dış destekli terörü, İslam kardeşliği ve Doğu-güneydoğu ekonomik açıdan kalkındırarak önleriz..” dedi.(…)

Siyasi mücadelesi boyunca ve Hükümet olduğu dönemlerde daima Müslüman ve özgür bir Türkiye (Din eğitim ve öğretiminin kamil manada sağlandığı, demokrasinin, insan haklarının,hukuk devleti ilkelerinin egemen olduğu, Başörtüsü (kılık-kıyafet) yasağının –kamu ve özel sektörde- tamamen ortadan kalkması v.s.) için gece gündüz demeden mücadele etti.

Araştırmacı-yazar M.Emin Gerger’in, “Bilinmeyen Yönleriyle Necmettin Erbakan,Milli Nizam’dan Başbakanlığa” adlı 421 sayfalık yeni kitabı hem merhum Erbakan Hoca’nın 42 yıllık büyük siyasi mücadelesini bilinmeyen yönleriyle ortaya koyarken, hem de Türkiye ve dünya siyasetine ışık tutan önemli bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor.

 

Etiketler: , , , ,

Evet görüşünüzü alabilir miyim?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: